15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Leanderek(18)
Vendégeink a kertben(17)
Bonsai-bonszáj (2)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Kávéház (41)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Találd ki (29)
Nagyik és Ők....(4)
A Tudat keresése (3)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....jó készülődést
5:56:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:51:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (108)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (108)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.19, 15:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valahol biztos van még, én nem hallottam róla eddig Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sutyi83
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.11.19, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kösz az ismertetőt Mashu, nagyon örültem neki! Ami igazán nagyon érdekelne engem, az a Blc. Budavár nevezetű catty, olvastam róla, hogy van ilyen de szerintem eltűnhetett vagy nemtom Rolling Eyes
Vissza az elejére
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.19, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

a búvár zsebkönyvekben találtam róla leírást, egyébként már ez sem valami gyakori hibrid, szóval vigyázz rá Smile a régiekből már csak az idős gyűjtőknél van, pedig szerintem azok sokkal különlegesebbek voltak Smile
szóval ebben a könyvben azt írják, hogy a bécsi Schönbrunni kastély pálmaházában nemesítették, innen a neve; valamint, hogy nem túl kényes fajta, hálásan virágzik és a hőmérsékletigénye 20-18 °C - ez azért jó, mert lakásban is tartható pont emiatt Smile a hálásságát meg alá tudom támasztani, nem saját kép, de a botanikus kertben van, és minden évben tömegével nyílik, tényleg nem háklis semmire, szóval csak ajánlani tudom Smile
Vissza az elejére
sutyi83
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.11.19, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ó akkor ha hibrid még jobb Very Happy A virágáról egyetlen képet találtam, de nem ezt ( saját? ). Elvileg van egy c.forbesii-m is valahol, de szerintem az nem az lesz mert rengeteg levele van, akitől kaptam valószinűleg összecserélte valami mással Very Happy Ezek a beallarák gyönyörű szépek, mindig nézegetem őket, de mióta kinyírtam az enyémet nem merek venni Sad
Vissza az elejére
emily21
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2013.11.19, 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szépeket hoztok, gratulálok! nyali
gika, az a Beallara szív szívem csücske, van nekem is, nem régi beszerzés, még virágzik, de hatalmas bulbás, erős növény, nagyon remélem, hogy eltalálom, hogy mit szeretne, mert nekem most ő a legesleg. Úgy döntöttem, majd csak tavasszal ültetem át, addig is árgus szemekkel figyelem a reakcióit.
Leírnád hogyan tartod? Nem spriccelem szigorúan csak a közegét reggel, agyaggolyókon csücsül, alatta vízzel, 10 naponta fél órát ihat, amennyit kér. A spriccben van egy leheletnyi táp.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
teszti
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.19, 06:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bekati írta:
A kiállításon vettem a tajvaniaktól 2 mohába ültetett Cattleyat.

jéé, az enyém kéregben van. bár nem boncolgattam,lehet csak a tetején van kéreg? mondjuk tele van gyökérrel az a kis puha konténer, amiben van. szintén filóztam, hogy mi legyen, egyelőre a nem ültetés mellett voksoltam.

gika ez olyan nagyon szép!

beallarám nekem sose volt, 'samurai' volt, meg egy másik hasonló hibrid,mindkettő kinyúlt. arra figyeljetek, hogy nagyon érzékenyek a sebzésen bekerülő bacikra. minden vágott felületet vagy esetleges sérülést fahéjazzatok Exclamation
Vissza az elejére
xdiat
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mindenki szépet hozott, gratulálok!

Az én kapcsolatom a beallarával már 2 éves. Ő is lusta volt idén, csak 2 virágot hozott, de legalább van még egy virágszára egy másik bulbán.

Én is kinyírtam pár darabot, mire rájöttem, mi kell nekik.
Talán a legfontosabb lecke az volt számomra, hogy egyből át kell ültetnem vásárlás után. Mindenféle ismeretlen (sokszor rossz minőségű) közegben árulták/ják őket, amik vízmegtartó képessége ismeretlen volt számomra. Általában sokkal lucskosabbak maradnak az eredeti közegükben, mint amit én használok. Emiatt kilocsoltam őket...
Mióta átpakolom őket a saját megszokott keverékembe, teljesen kontroll alatt tudom tartani a nedvességet a cserepükben.
Vissza az elejére
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

a c.schönbrunnensist nem gondolom annyira igényes növénynek, nem kell félreérteni, csak szerintem sokat képes kibírni, ezért jó növény Smile és a virágja nagyon szép Smile (egyébként hibrid, és nem faj)

Legutóbb Mashumaro szerkesztette (2013.11.18, 22:59), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
gika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A zygot kezdőknek?? Shocked nem bírok velük én sem, az egyikben már alig van élet, a másik most szépen tol egy hajtást, kövérek a bulbái, amúgy tök kopasz. Úgy tűnik a másik mumusom a pacsker lesz Rolling Eyes

https://picasaweb.google.com/106695724209263686672
Vissza az elejére
sutyi83
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

én is csodálkoztam, hogy kezdőknek is ajánlják a zygot, sőt azon mérgelődtem milyen béna vagyok, de rájöttem, hogy szerintem sem kezdős Smile na sebaj, egy bulbát növeszt ( köszi winu Very Happy ). a cattykra leszek kiváncsi tavasszal, mit kezdenek magukkal. egyik kicsit ki volt rohadva és lábadozik, a másik meg egy faj és még baba ( c.schönbrunnensis), reméljük a legjobbakat, bulbát már mindkettő hozott Smile
Vissza az elejére
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

a zygok is hasonlóak, abból kinyírtam egyet, meg épp még van egy, de már nem sokat jósolok neki, igazából nem is értem miért mondják kezdő növénynek, nem az Very Happy de összességében ezek az oncidium típusú növények nem jönnek be pár kivételével, egyszerűen azt a lehűlést és pihenést nem tudom biztosítani nekik, ami kell Smile
Vissza az elejére
sutyi83
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is volt egy beallarám, de szegényt a múlt télen meggyilkoltam Sad Mondjuk a zygot is majdnem, még sokat kell tanulnom Smile De az olyat én is inkább elajándékozom ami nem fejlődik, bár olyan sokfélével még nem próbálkoztam. Majd tavasszal Laughing Beleszerettem a bulbokba Very Happy
Vissza az elejére
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

a beallara és az én kapcsolatom nem volt tartós, él még a növény, de nem nálam Smile aminek a tartása olyan szintem sem megy, hogy bulbákat sem nevel, azon túladok inkább, mintsem kinyírjam Smile
Vissza az elejére
sutyi83
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

jaj de nagyon szép mindegyik! A milti honululu egyre jobban tetszik Smile
Én nem mertem venni óriás virágú cattyt mert amik vannak sem virágoztak még Sad Majd a lentebb leírt tanácsok alapján talán sikerülni fog Smile És ha igen akkor veszek majd mert amúgy nagyon szépek voltak Smile
Vissza az elejére
gika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mashumaro: szép nagyon a cattyd, talán kicsit kevésbé narancsos, de hasonlít. Enyémnek nem igazán erős az illata.

Bekati: még csak ismerkedünk a Beallaraval, nem tudom mennyire lesz tartós a kapcsolat Very Happy lesz-e szerelem Rolling Eyes

https://picasaweb.google.com/106695724209263686672
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Következő
39 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban