15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Találd ki (29)
Szomorú vagyok (10)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
A Természet csodái zenei aláfestéssel.
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma? (37)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Versek, költemények (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
5:11:am kutyus :
Jó reggelt
6:27:am kutyus :
Jó reggelt, megint egy új hét indul!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:05:pm Bojtárgazdi :
Itt egész nap csrperészett, most rákezdte rendesen.
6:30:pm Etimami :
Nálunk most kezd esni az eső.
6:29:pm Etimami :
Ebéd utáni szieszta volt.
2:03:pm Bojtárgazdi :
Szia Etike! Beszorított az eső?
9:53:am pili :
S.O.S.!!! Nézzetek be a szakácsosba, lécci!
5:32:am Etimami :
Jó reggelt. Bojti, ez azért van, mert engem minden reggel 5-kor kidob az ágy
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Leanderek (16 )
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leanderek (16 )
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.16, 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy látom, nagyon finomat kell főznöd. Laughing Az első szépség micsoda? Egyébként miért kell védeni az esőtől? Elveri a virágokat?

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
friz74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.16, 08:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eső elől bemenekítve:

Az uram kicibálta őket a gödörből, beraktuk tető alá, aztán meg jól nem esett. Laughing Most mennek vissza a napocskára. Very Happy Very Happy Szegény ember! A Rubis-szal alaposan megharcolt! Van vagy 2,5 m magas, ráadásul előtte öntöztem. Erősen bizonygattam, hogy mennyire is szeretem, meg hogy főzök neki finom vacsorát! aranyoskám

Mont Blanc:

Nyinya80
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.16, 07:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

horvathgne írta:
Nyinya80 írta:
Sziasztok!
Én még új vagyok a gazon meg úgy általában a virágtartásban is. A szívem azonban a leanderekhez húz, szóval csodájára járok itt ezeknek a szépságeknek.

Nyinyácska így kezdődik ez Razz
Nekem elsőre a fuksziák, aztán kiderült hogy a hibik is gyönyörűek, de később a murvafürt is nagyon megtetszett, na meg a sivatagi rózsa, most épp a fokföldi kankalin gyűjteményem szaporítom. Így lesz lassan-lassan tele minden szoba növénnyel aranyoskám Nézzél szél az orchideásban is Razz

Milyen kis gonoszul kuncog a kutyád! Yee
Csak azt a sok virágot valakinek locsolni is kell ám! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyinya80 írta:
Sziasztok!
Én még új vagyok a gazon meg úgy általában a virágtartásban is. A szívem azonban a leanderekhez húz, szóval csodájára járok itt ezeknek a szépságeknek.

Nyinyácska így kezdődik ez Razz
Nekem elsőre a fuksziák, aztán kiderült hogy a hibik is gyönyörűek, de később a murvafürt is nagyon megtetszett, na meg a sivatagi rózsa, most épp a fokföldi kankalin gyűjteményem szaporítom. Így lesz lassan-lassan tele minden szoba növénnyel aranyoskám Nézzél szél az orchideásban is Razz

Vissza az elejére
friz74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én Provance magokat tettem vízbe, nagyon jól kelt. Fogvájóval ültettem el őket, 6 db maradt meg. Nagyon macerás, úgyhogy többet nem is próbálkoztam azóta. Pedig nagyon sok különlegesség született már magvetésből. A Csömöri, például. Laughing
kivivi
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 15:55    Hozzászólás témája: leanderek... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen Joomar , a rózsa ágyásban is vannak , kelőek meg magoncok is.
Meg cserépben is kipróbáltam - arra voltan kíváncsi , milyen a kelési - megmaradási arány a korai vetésekhez képest .
A cserépben is jól keltek - ebben az időszakban. Nincs fonnyadás , pusztulás . Én használok magvetéshez palántadőlés ellen Di.....-t . A szabad földbe vetéshez viszont nem - mégsem volt különbség. Biztosan van kényesebb fajta - de azt feltételezem , hogy ezt is javítani lehet természetesebb körülményekkel. Igaz ez nem is kiskert az erkély előtt - csak egy kis füves rész a lakótömb előtt sövénnyel elválasztva az úttól és garázs sortól. (Amit bevirágosítunk a szomszédokkal , mindenki maga előtt , a földszinten lakók..... Így kerül hely a dézsásoknak is. )
Tehát ilyen :

Nyinya80
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ő ki lehet? Én Art Deconak tippeltem, de nem tudom. Szomszédban lakik...

Vissza az elejére
Nyinya80
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 12:58    Hozzászólás témája: Re: leanderek... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyinya: úgy értettem, hogy mi lett velük, hogy néztek ki, mikor elpusztultak? Elszáradtak? Vagy foltosak lettek? Vagy póthálósak?[/quote]

Volt, amelyik nem nőtt tovább, teljesen összement, elszáradt, de volt amelyiknek megfoltosodott a levele. Olyan volt, mintha megégett volna, pedig nem tűző napon volt. Shocked
Vissza az elejére
tneandrea
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Márti, azért van még más is a vágyak között, de ez egy kicsit rosszul esett. Mert úgy gondoltam, hogy biztos helyről van, tuti az lesz. Emberek vagyunk tévedünk, ez mindenkivel előfordul.
A bizonytalanokra még várok, de eddig bejött amit ráírt az eladó.
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 11:49    Hozzászólás témája: Re: leanderek... Hozzászólás, az előzmény idézésével

kivivi írta:
Kint a levegőn - rózsabokor árnyékában vannak - védve a perzselő naptól , szűrt fényben.

Szabad földbe vetetted? Shocked

Nyinya: úgy értettem, hogy mi lett velük, hogy néztek ki, mikor elpusztultak? Elszáradtak? Vagy foltosak lettek? Vagy póthálósak?

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
klauska
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok

Inkább ide írom, hátha többen nézik.
Keresnék az alábbi leánderekből hajtásokat megvételre esetleg cserébe:

NCSP, Papa Gambetta, Oasis, La fontaine, Boyteam, Campane, Dottore, Fahéjas, Hawaii, Rózsás sárga, Rubis

Cseréim az aláírásomban lévő albumban.

Kriszta

https://picasaweb.google.com/103642849783403406937/KertunkViragaink

Vissza az elejére
kivivi
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 09:23    Hozzászólás témája: leanderek... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Very Happy Very Happy Joomar - csodás lett az avatárod !
Ha leander magot vetnék a jövőben - biztos , hogy megvárnám velük a természetes meleget. Gond nélkül kelnek azok amiket kísérletképpen nemrégen vetettem el. Kint a levegőn - rózsabokor árnyékában vannak - védve a perzselő naptól , szűrt fényben. Lehet - sőt biztosra gondolom , hogy a csömöri magjából is több sikerült volna , ha nem sietem el a vetését. H. Mariannál volt egy pár napig kapható ...
A piacon találtam ilyen virágú leandert ... lehet hogy valaki nevesíteni tudná ?Persze ha magoncként nevelték - akkor ez nemigazán számítana. A kereskedő nem tudja.
Vastag , erős ágai vannak és emeletes kezd lenni a bugája...

A fehér dupla és a rózsaszín telt , egybeültetve a sajátom , ami még megmaradt a tavalyi kemény év után. Nagyon örülök , hogy lassan virágba borulnak.
Csak egy kérdés : minden fehér ennyire gyengébb ágú , vissza hajló ? Nem győzöm kötözni....Lehúzzák az egyre jobban nyíló virágbugák....
Rolling Eyes Rolling Eyes

Nyinya80
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom mitől pusztultak el. Ugyanúgy és ugyanott voltak az elsők, ahol ez is. A Következő turnust meg a kikelés után szintén ott tartottam, ahol az előzőeket. Fogalmam sincs mi lehetett velük. Crying or Very sad
A levél fonákján lévő barna dögökkel mi a teendő? Tavaly rengeteg volt a nagyokon, idén még nem láttam, csak egyet, de jobb félni...
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi, hogy leírtad. De mitől pusztultak el a kikelt magok? Mikor kikeltek, hogyan tartottad őket? Gombaölőznöd nem kellett? Azt olvastam, a Barcelona nagyon fogékony a gombára. Vagy ez csak felnőtt korára érvényes?

tneandra: akkor az Oasis a cél? Drukkolok, hogy egyszer összejöjjön. Laughing

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Nyinya80
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyinya: lécci írd le pontosan, hogy mikor hogyan keltetted ki és tartottad meg ezt az egyet. Akár püben is. Köszi.[/quote]

Tavasszal kelt, több társával együtt, de csak ő maradt meg. Nedves, kicsi homokkal elkevert föld felszínére szórtam a magokat és betakartam őket vékonyan homokkal. Minden nap spriccelgettem őket vízzel meg letakartam üveglappal, hogy melegen legyenek. Az erkélyem déli fekvésű, ott jól érte a nap. Aztán egyszer csak kibújt! Very Happy Azóta próbáltam úgy is, hogy vízben kicsíráztattam a magokat, aztán a 6 legszebbet tettem csak földbe. Egy sem maradt meg... Crying or Very sad De így jártam a pink kínaival is! Az első verzió szerint keltek, de csak ketten vannak. Remélem megmaradnak és valóban olyanok is lesznek. A magokat ugyanis neten vettem, hát kicsit vannak fenntartásaim, hogy tényleg olyanok-e. Bár így kicsinek is eltérnek egymástól, szóval nagyon bízom bennük!!! Embarassed Laughing
A kínaiak amúgy joghurtos dobozban növekszenek. Remélem nem haragszanak meg érte, de elfogyott a kis "keltető" cserepem. Embarassed Azóta már kaptam ugyan sokat, de nem akartam már megbolygatni őket. Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő
38 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban