15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Vendégeink a kertben(17)
Daturák, trombita virágok (2)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Gyümölcsök (5)

- Tábortűz témák:
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (29)
Írj bármilyen témáról (15)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
A Tudat keresése (3)
Versek, költemények (4)
Vicces történetek,...képek(17)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Események........kiállítások....programok (4)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:17:am kutyus :
Jó reggelt
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:15:am Etimami :
Jó reggelt. Szép vasárnapot.
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét....jó kertezést
5:23:am Etimami :
Jó reggelt. Kellemes hétvégét.
4:49:am kutyus :
Jó reggelt
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:58:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Használjátok kis a "nyarunkat" !
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
9:08:pm Bojtárgazdi :
Most ie meleg van! Tegnap ilyenkor kicsit csípett a hideg.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek, ma melegebb volt az éjjel
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sirenem
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.05.27, 09:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Régen regisztráltam, de csak most kezedtem alaposabban körülnézni itt. Gratulálok, nagyon hangulatos hely ez!
Nekem is van kicsi kertem, Tárnokon (Buda környéke) amit most próbálok rendezni - nemrég költöztem. Ja és még sok kaktuszom, bár szakértőjük nem vagyok, de majd itt az leszek! Egyéb növényeim közül most kezd virágozni az Enciánfa. Ha rájövök hogyan lehet fotót föltenni, majd mutatok róla.
Örülök, hogy rátok találtam!
Üdv.
S Irén
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csabaiklara
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.05.25, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Embarassed Sziazstok kertbarátok, én Klári vagyok Szolnokról.Szeretek minden fajta növényt nincs kivétel,mindnek meg van a maga szépsége.Kertes házban lakom,3gyermekem van.Remélem,hogy a növényekkel és a netezéssel kapcsolatos hiányosságaimat elnézitek és segititek.A kertemet most próbálom feltölteni minden fajta szépséggel.Kérdésem máris lenne,hogy találom meg a külömböző témákat ami az oldalon található,mint például ez is,hogy eddig én sem tudtam nektek bemutatkozni.bizom benne,hozy idővel én is tudok nektek segiteni, de egyelőre csak figyelni ,és ötleteket fogok csak kérni bizom a türelmetekben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Nemeske
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.05.25, 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok,

Ne haragudjatok, hogy csak most mutatkozom be, de nem tudtam, hogy van ilyen lehetőség.

36 éves vagyok (házas), jelenleg Fóton lakunk, de hamarosan Pécelre költözünk. Én Budakeszin, közvetlenül az erdő mellett, nőttem fel. Már 3 évesen nagypapám csinált nekem egy pici kertet. Azóta imádok mindent, ami a kerttel, virágokkal, fákkal, stb. kapcsolatos. Nálam minden virág túl nagyra nő, amit nem értek, de élvezem! Férjem a belvárosban nőtt fel, próbából vettünk egy kertes házat kis kertel. Szerencsémre megszerette ő is a kert szépségét, így most költözünk egy nagyobb telekre. Remélem (tudom) sok hasznos infót kapok majd az új kertem rendezésével kapcsolatban Tőletek! Razz
Szeretek sütni, főzni (ovo lakto vegetáriánusok vagynunk, de azért van "régről" nagyon sok húsos receptem, amit szívesen megosztok veletek). Röviden ennyi. Gyerekünk még nincs, de nagyon szeretnénk.
A többi majd úgyis jön magától...

Ha valamit kifelejtette, kérdezzetek...

Puszi Mindenkinek

Móni (Nemeske)
Vissza az elejére
szabikababa
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.05.17, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok engem Szabinának hivnak imádom a virágokat régen 1ével ezelött családi házam volt most panel sajnos de azért itt is van heje a virágnak ,1 kisfiam van 5 éves most 21 hetes terhes vok és pénteken tudom meg a nemét remélem lány de végülis mindegy csak egéséges legyen.késöbb még irok pá. Wink
Vissza az elejére
sanity
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.05.17, 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kicsit én is megkéstem a bemutatkozással Embarassed , de most pótolom. Orsinak hívnak, 27 éves hajdúböszörményi születésű lány vagyok, de a középiskola óta debrecenben élek. Kertes házból kerültem be panelba Sad , nem panaszkodok, egyenlőre örülök, hogy ez is megadatott. Próbálom a sok szobanövénnyel kárpótolni (már amennyire lehet) a kertes ház csodáját. A növények szeretete édesanyámtól jött, aki igaz kicsiben, de fóliás, ill. szabadföldi zöldségtermesztéssel foglalkozik.
Mindenféle növényt szeretek, kicsit a kaktuszokkal állok hadilábon, azokat meghagyom anyukámnak, ő szereti a kaktuszokat.
Férjnél vagyok, igaz, hogy még csak egy pár hónapja, de már 9 éve együtt élünk. Sajnos az elmúlt 9 évben sok ide-oda költözködés volt, hol egyik, hol másik szülőhöz,hol albérletbe, így a növényimádatom sosem tudott kiteljesedni, illetve a régi növényeim szinte mind elkallódtak, vagy rokonoknál kötöttek ki. Fiatal fejjel, sok vállalkozókedvvel sok mindenbe próbáltunk belevágni, mostanra már kicsit átgondoltabbak vagyunk... Egyike ezeknek a próbálkozásoknak egy tanya megvásárlása volt, ahol felépítettünk egy kis házat, mesés erdei környezetben... A tervben biokertészet létrehozása szerepelt, ami több rajtunk kívül álló tényező miatt hiúsult meg. Azóta is szívesen gondolok vissza arra az időre. Csodálatos érzés az erdő közepén lakni, hajnalban látni az őzikéket legelészni...
Augusztusban jutottunk el oda ismét, hogy külön tudjunk költözni anyósomtól. Azóta folyamatosan gyarapítom a növényeim számát, és egyenlőre nem tervezek megállni. Very Happy Jelenleg 70-80 szobanövényem van. Az anyósom, a sógornőm rendre csodálkoznak, mennyi növényem van; egy szerelő pedig, aki a minap járt nálunk, megkérdezte, hogy virágboltom van? Én persze nem látom ilyen drasztikusnak a dolgot, de néha tényleg furcsán néznek rám az emberek, ha a növényekről beszélek. Wink
Van még egy cicám is, aki szerencsére általában nem bántja a növényeimet.
Most első éves közgazdász hallgató vagyok külgazdasági szakon levelező tagozaton, mellette a beteg nagymama ápolója vagyok (szerencsére nagyon önálló, a munka és tanulás mellett próbálja a lehető legkevesebb időmet "rabolni"), és néhány családnál bejárónői munkát is vállaltam. Most is tanulnom kellene Fal , de jobban érdekelnek a növények.... Szomorú, hogy manapság nem úgy választ az ember szakmát, hogy mi érdekli, hanem, hogy esetleg mi lesz piacképes, mire megvan a diplomája.
Azért egy ideje olvastam már a gazlapot, mire regisztráltam, és hozzá is szóltam (inkább kérdeztem-és kérdezek) a dolgokhoz. Very Happy
Vissza az elejére
Annaka
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2006.05.05, 10:28    Hozzászólás témája: bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
30 leszek,11éve vagyok férjnél.3 gyerekem van.Gigi(Ági)10,Dávid7,Reni4 évesek.Van egy nagy mafla kutyunk aki Kicsi névre hallgat(néha),egy csincsillánk,Csili és persze a párom.Budán lakunk.
A Normafánál laktunk kertes vityillóban...2 éve költöztunk le a hegyről,mert kaptunk egy önkormányzati kis lakást..
Azóta lettem növénybolond..(Bezzeg, amikor kertem volt,nem ültettem semmit....csak egyszer csináltam veteményest,de nem sikerült..)
Legtöbbször kidobott növénykéket fogadok be akik általában helyrejönnek és nagyon szépek!!!A mikulás virágon,meg az aloe verán kívül a többinek nem tudom a nevét.
Most saját kis paprikagyerekeket nevelek, egy csöppet sok magból lett palánta...A magocskákat Bojtárgazditól,anyukámtól kaptam.
A családom még bírja,hogy lassan őserdőt csinálok a lakásból,a gyerekek is imádják a növénykéimet.A paprikagyerekektől nagyon meg vannak hatva...
Én meg itten, ezen az oldalon okosodom növény-ügyben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.05.04, 07:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Orbánné Babi bemutatkozása:

orbannebabi
Mag

Elküldve: 2006.05.02. 19:43 Hozzászólás témája: bemutatkozás

--------------------------------------------------------------------------------

Sok szeretettel köszöntök mindenkit, Komáromból. Orbánné Babi vagyok,adminisztrátor, két gyermekem van. Fiam 27, lányom 23 éves, és van egy tündéri kisunokám, a 2 éves. A neve Dominik. A virágok, növények szeretetét már az anyatejjel szívtam magamba. Anyai nagyszüleim kertészek voltak, szüleim is foglalkoztak egyideig kertészettel. A kerti növények mellett sok szobai növény is volt a családi-házban. Így természetes volt, hogy saját otthonomból sem hiányozhattak.
Kedvelem a mediterrán, trópusi növényeket,az örökzöldeket a kertben, de erről apránként írok majd. Sok növényt tudok majd cserére ajánlani, de szívesen küldök kezdőknek csere nélkül is. Egyenlőre saját gépem nincs így csak a munkahelyemről tudok internetezni, de a közeljővőben talán sikerül ezt a problémát megoldani. Ezért ha valakinek csak később tudok válaszolni , annak csak ez a technikai probléma az oka. Babi
Andi27
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2006.05.02, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akkor én is elkezdem, mivel nekem lemaradt. Embarassed Embarassed
A nevem mellet lévő szám nem teljesen igaz, mert már 28 vagyok. Smile
A növényimádatom kb. 3 éve kezdődött, azelőtt csak anyám vagy após mentette meg a virágaimat. Most viszont nagyon telhetetlen lettem, minden virágot akarok!!!
Gyerekem nincs, helyette van 2 cicám, az egyik velem lakik. Állatimádatom velem születet adottság. Sajnos nem kertes házban lakunk, mert akkor lenne kutyám is és több növénykém.
Tipikus vízöntő vagyok, legalább 80%-ban illik rám a jellemzés, de úgy gondolom, aki megtalálja velem a hangot, az csiszolatlan gyémántra talált.
Ennyit rólam.
Örülök, hogy rátok találtam és remélem befogadottnak érezhetem magam.

U.i: Mielőtt regisztráltam volna, előtte 1 hónapig olvastalak titeket. Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
biopite
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.05.01, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia mindenkinek..

Még csak most vagyok itt a 4. alkalommal..de 1re jobban tetszik ez a lap..hogy miért is???...I M Á D O M a virágokat...bár kezelni nem tudom a beállitásokat..de ha majd kapok egy kis segitséget tőleteek akkor tudom,hogy menni fog..köszönöm előre is..biopite:-)
Vissza az elejére
Cica
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.05.01, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Kedves Gazlaposok! Very Happy

Bár, már vagy fél éve olvasgatlak benneteket, és még tavavaly regisztráltam magam, még is most vettem a bátorságot, hogy bemutatkozzak! Embarassed

Hát akkor íme magamról: Pestmegyében, egy kis faluban élek.Dísznövénykertész a szakmám.Nagyon szeretem a virágokat.Már ovis koromban kertész akartam lenni.... Smile hát az is lettem! A sors kegyetlen ironiája, hogy én is a többi sorstársamhoz hasonlóan már több, mint egy éve nem tudok a szakmámban elhelyezkedni! : Crying or Very sad
De azért nem adom fel, mert azért már csak van 15 éves szakmai tapasztalatom! Shocked A növényeken kívűl, még kedvenceim a macskák és kutyák! Nekem is van 4 cicám és 2 kutyám! Smile Azonkívűl gyűjtöm a kaktuszokat van is már egy szép gyűjteményem, aminek legidősebb tagja egy majdnem 30 éves agávé!! Cool Ezenkívűl gyüjtök én minden növényt!!! Úgy mond elfér az a kertemben....! Very Happy

Hát egyenlőre ennyit röviden és tömören magamról.

Remélem befogadtok hozzátok e vidám kis csapatba!

Baráti Üdvözlettel: Cica !
Vissza az elejére
boyteam
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2006.04.30, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Évek óta olvaslak Benneteket, pár napja írok, de csak most vettem észre ezt a bemutatkozós topikot.
'Súlyos virágmániában' szenvedő főállású anyuka vagyok, aki nevelgeti (próbálja Laughing 9 ) négy fiát. A fickók+apuka próbálnak elnyomni, de azért készül már egy fedett terasz is, ahová kiköltözhetnek az 'útban lévő' virágaim. Kedvenceim egyébként a leanderek, hibiszkuszok, bugik, orchideák... s még egy pár növény.
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.04.27, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok !!!
A verset csak a Kit vagy mit utálok... rovatba sikerült bemásolnom, mert buflák vagyok és nem vettem hamarabb észre a szép versek rovatot. Viszont itt talán hamarabb megtalálja Angyalka, akinek én is nagyon drukkolok.
Bojtár a komondorom neve, akivel már igazán kiérdemeltük egymást. Most ő a biztosíték arra, hogy keverék barátján, Pintyőn kívül nem lesz itthon másik kutya... Legszívesebben menhelyet rendeznék be...
Növényeim ömiattuk nem nagyon vannak, legalábbis amíg el nem tudom keríteni. De a meggyfáim gyönyörű menyasszonyok az idén...Én is a Mátra nyugati lábánál lakom, ha igaz (Pestről költöztünk ide úgy 12 éve),lehet, hogy Üvöltő Farkast hallom néha?
Örülök társaságotoknak.
Bocs, UralWolf...

Legutóbb Bojtárgazdi szerkesztette (2006.04.30, 23:51), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
UralWolf
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.04.18, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Akkor én is bemutatkoznék kicsit, mint új tag... akarom mondani mag...
A Mátra nyugati lábánál élek 1 kis faluban, Budapesten dolgozom(ennek ellenére - ne tévesszen meg senkit, de határőr vagyok Smile)
Hobbiból itthon már lassan 3 éve csak telepítgetem a különböző gyümölcsfákat (de főleg diót, vajkörtéket, korai csersznyét) és várom, hogy 5-6 év múlva élvezzem a termést! Ha rájövök, hogy kell képet beszúrni, akkor rakok fel képet a placcról!(a kis img* ikont megtaláltam, de nem vágom a használatát).
Az oldal igencsak tetszik! Örülök a sok jó fórumnak! Nagyon érdekesek, hasznosak! Köszönöm, hogy itt lehetek! CSaó![/img]
Vissza az elejére
Angyalka
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.04.13, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok új és régi Gazosok!

Én már hetek óta itt vagyok és még egy pár szót sem írtam magamról.
Nagykovácsiban élek szüleimmel, férjemmel, lányommal és fiammal.
A ketünkben virág nincs, mert van egy folyton garázdálkodó kutyánk. A kertben főleg gyümölcsfák, bokrok vannak. A kerten kívül van egy kis sziklakert, ahol én próbálok garázdálkodni több kevesebb sikerrel. A lakásban is rengeteg virág van amit főleg férjem nevelget. Szeretem az állatokat, növényeket, meg mindent ami szép.
Hát kb. tömören ennyit magamról!
Ezúton kérdezném tőletek, hogy a fokföldi ibolyát hogyan lehet virágzásra buzdítani? A lwevelei gyönyörűek, de a virág sehol. Aki tud kérem segítsen!

Üdv.: Angyalka

"Tedd azt, amit akarsz, de ne árts senkinek!"
Vissza az elejére
kisvakond
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.04.09, 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép napot minden Gazlaposnak!Wink

Egy budapesti, harmincon túli tyúk vagyok. Álmaim álma, hogy egyszer legyen egy saját kertem, de hát az még odébb van, addig kertészkedem a szobámban, meg az erkélyen.Wink Van mexikói pálmám, elefántlábam, két féle rákvirágom, karácsonyi kaktuszom, scindapsusom, bíbor- és zebrapletykám, kapaszkodó fikuszom, üvegcsalánom, két féle nyíllevelem, anyósnyelvem, marantám, sárkányfácskám, fokföldi ibolyám, begóniám, diffenbachiám, pompás kutyatejem, kaktuszaim, törpeborsom és a legújabb szerzeményem egy barok fikusz. Mindez egyetlen kicsi szobában.Very Happy) Az erkélyen van még egy csomó muskátli, nyári ciprus, árvácskák és puszpáng bokrok. A konyhakertben (értsd: ablakpárkány Wink ) bazsalikom és petrezselyem. Azt hiszem, másom nincs.

Na most azt nem sorolom fel, hogy hány féle növényt küldtem már az örök vadászmezőkre, mert rögtön útilaput köttök a talpamra, de mentségemre legyen mondva, mindig tanulok a hibáimból és többé nem veszek olyan növényt, ami egyszer már kilehelte a lelkét nálam.Wink

Szívesen csereberélnék, sok féle növény érdekel.

Hát, kábé ennyit rólam. nemtudom
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
6 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban