13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18281
Összes látogató: 8
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növény ez?? (37)
Egzotikus és különleges növények (15)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Vendégeink a kertben (16)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Bougainvillea
Páfrányok (3)
Kúszó és futó növények (19)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Sziklakerti növényeink (13)
Orchideák otthonunkban (110)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hibiszkuszok (32)
Gombák (2)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról(13)
Milyen öröm ért ma?? (36)
IDŐJÁRÁS (55)
Gazlap szakácskönyv(64)
JÓKÍVÁNSÁGOK (19)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Kávéház (40)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
A Tudat keresése
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:56:pm Bojtárgazdi :
Úgy néz ki, nem sikerült... "majd értesítjük"... vannak még hirdetések.
7:55:pm Bojtárgazdi :
Semmi baj, Emmylie Kedves! Munkát keresünk neki, mert egy ideje nem dolgozott már, és tanfolyam indulásra vártunk, de nem győzzük tovább.
9:26:am Emmylie :
Szép vasárnapot. Bojtika én sajnos lemaradtam a boszizásrol.
5:53:am kutyus :
Jó reggelt! Bojti, hogy sikerült az állásinterjú?...miért kell új állás Zsombornak??
11:53:am Bojtárgazdi :
Köszönöm!
11:48:am tercsi :
Drukkolunk Zsombornak!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......szom bat van ismét
5:58:pm Bojtárgazdi :
Köszönjük szépen! Nem sok reményt fűzök hozzá, de van több más is. Valahová csak sikerül!
4:55:pm zsuzsok :
Boszizás ment Bojti
10:54:am Bojtárgazdi :
Kérlek, boszizzatok kicsit! BojtiZsombor állásinterjúra megy.
6:37:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......ITT A PÉNTEK!!!
5:35:am erdőmenti :
Szép jó reggelt Mindenkinek! Felébredtem régi időben.
6:10:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
5:45:am kutyus :
Jó reggelt kívánok mindenkinek!!
11:12:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - GÉPEK A KERTBEN - gépszakértőnk rovata
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

GÉPEK A KERTBEN - gépszakértőnk rovata
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2008.08.13, 15:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megtelt ez a topik,Gépdoki folytatja tanácsadását a másodikban...

ITT

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1931
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.08.12, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gele írta:
Szia Gépdoki!

ISO EGD minősítésű olajat akartam venni Jonsered RS44 kaszához, de az eladó nem javasolta, szerinte Husqvarna XP olaj kell a 40ccm-nél nagyobb géphez. Ez az olaj csak EGB jelzésű. Az EGD állítólag jobb kenési tulajdonságokkal bír és kevésbé füstöl. Szerinted melyik a jobb?
Üdv:Gele

Valószínű, hogy az ISO EGD megfelelne, de én is az eladóval értek egyet. Én is a gyári olajakra esküszöm. A minősítés mellett a gyakorlati tapasztalatok legalább olyan fontosak. Érdemes inkább a kipróbált olajokat használni, a kisérletezgetés lehet, hogy túl sokba kerülne. Smile

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.08.12, 20:54    Hozzászólás témája: Re: Motoros kasza-bozotvágó Hozzászólás, az előzmény idézésével

illésnorbi írta:
Szia Gépdoki!
Van egy 1000nmn-es telkem, ami elég lejtős és vékonyszálú derék magasságig érő fű van rajta. Továbbá a telek alatt levő tó mellett is van egy kisebb cirka 200nm terület, ami fűzfás vadhajtásokkal van tarkitva. Ezt szeretném rendbe rakni/tartani havi rendszereséggel. Milyen gépet ajánlanál ehhez, illetve, ha márkát nem is, de paramétereket ajánlhatnál.
Mire kell figyelnem a gép vásárlásánál?

Szia Norbi!

Ilyen munkára a motoros kaszák alkalmasak. Minimum 1 - 1,2 LE teljesítményű szükséges, de hosszabb távon gondolkodva az 1,5 LE feletti teljesítmény is indokolt lehet.
A márkákat tekintve, a STIHL, a Husqvarna, a Honda és a Castelgarden gépek közül a Honda motorosak legmegbízhatóbbak, ezekhez az alkatrészellátás is megnyugtató.
Közepes minőségi kategóriában az Oleo-Mac kaszák érdemelnek említést.

A vásárlásnál fontos, hogy ne csábulj el az olcsó kaszák csábításának. Csak szakkereskedéseknél nézzél körül.

Az alábbi címen találsz 2 kaszát, a Honda UMK 425 most nagyon nagy árengedménnyel vásárolható meg. Ezeknél gyengébb kaszát semmi esetre se válassz.

Könnyű kaszák

Kerti gépek Magazinja és Webáruház. Cikkek, hírek, tippek és lenyűgöző választék a kerttechnika világából - (www.kerttechnika.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gele
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.11, 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!

ISO EGD minősítésű olajat akartam venni Jonsered RS44 kaszához, de az eladó nem javasolta, szerinte Husqvarna XP olaj kell a 40ccm-nél nagyobb géphez. Ez az olaj csak EGB jelzésű. Az EGD állítólag jobb kenési tulajdonságokkal bír és kevésbé füstöl. Szerinted melyik a jobb?
Üdv:Gele
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
illésnorbi
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.11, 20:59    Hozzászólás témája: Motoros kasza-bozotvágó Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gépdoki!
Van egy 1000nmn-es telkem, ami elég lejtős és vékonyszálú derék magasságig érő fű van rajta. Továbbá a telek alatt levő tó mellett is van egy kisebb cirka 200nm terület, ami fűzfás vadhajtásokkal van tarkitva. Ezt szeretném rendbe rakni/tartani havi rendszereséggel. Milyen gépet ajánlanál ehhez, illetve, ha márkát nem is, de paramétereket ajánlhatnál.
Mire kell figyelnem a gép vásárlásánál?
Vissza az elejére
romulan
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.10, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"A szereléshez nem létezik leírás, hisz a szervizeknek ez egyértelmű. Talán érdemes lenne felkeresni egy szakszervízt?Smile[/quote]"

Köszönöm jóságod.
Mindennek van szervizkönyve, majd megoldom ezt is.
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.08.10, 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

romulan írta:
Kedves Gépdoki!

Az XC35-ös motorban sikerült beállítani a szelepvezérlést, tényleg ott volt a jel a fogaskerekeken.
A Sprint motorban kicseréltem a szelepeket, de nem volt egyszerű. Az eladó megesküdött, hogy ebbe a típusba való, de hosszabb volt kb. 3 mm-el. Azt hittem, hogy a túlméret a szelep peremére vonatkozik, nem a rúd átmérőre.
Mindegy, a hosszból lereszeltem, a lyukat pedig átfúrtam. A kompresszió érezhetően jobb lett, de eleinte a motor csak légszűrő nélkül indult, vissza is fújt levegőt, kb. félóra üzem után rendeződött a helyzet. A fordulatszám megnőtt, ezt némileg ellensúlyoztam, a műanyag szabályzó villából lecsíptem pár millimétert.
Köszönöm az iránymutatást a tengely kivételére vonatkozóan, közben gyakoroltam egy rossz motoron. Még azt nem értem, hogy a fűnyíró adaptert hogyan lehet eltávolítani a tengely sérülése nélkül?
Sajnos a jónak hitt Szentkirály kapa adapter teljesen bedöglött. Alul a főtengelynél látszik, hogy a csapágy teljesen elkorrodált, de már a kapatagok sem forognak. Lövésem sincs, hogyan kell szétszedni. Van valami leírásod hozzá?

A szereléshez nem létezik leírás, hisz a szervizeknek ez egyértelmű. Talán érdemes lenne felkeresni egy szakszervízt?Smile

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.08.10, 21:31    Hozzászólás témája: Re: - Hozzászólás, az előzmény idézésével

ASTON írta:
Helló Gépdoki!
Motoros fűnyírót szeretnék venni, és ha tudnál róla mondani néhány dolgot ha tudsz, az jó lenne. Briggs Quantum 35 ős használt, még kiprobálni nem tudtam, egy kicsit rosszul néz ki, meg az jelent valamit rosszat, hogy a burkolatán olajsár van.
Ha újonnan vagy használtan vennék akkor milyen típust ajálsz?
Honda vagy Briggs, vagy ezeken kívül milyet?

A leírás szerint a kinézett használt fűnyírónak valószínűleg "vérzik a torka". Ha olajsár található a motoron kívül, akkor valószínűleg nagy a kartergáza a motornak, ami a motor jelentős kopásaira utal - ergó nem javasolom a megvételét.

A motorok közül a Honda motor a legjobb. De a motor gyártmányán kívül még sok minden infó kellene ahhoz, hogy fűnyírót ajánlhassak:

Mekkora a nyírandó terület?
Milyen a fű minősége?
Milyen gyakran fogod nyírni, megnőhet a fű nagyobbra is?
Lejtős a terület, vagy sík?
Milyen további igényeid vannak a fűnyíróval szemben? A minőségi termékeket szereted, vagy az olcsóbbat?
Hosszabb távra gondolkodsz, vagy csak rövid időre kell a fűnyírást megoldani?
Milyenek az anyagi lehetőségeid?

Vissza az elejére
romulan
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.10, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki!

Az XC35-ös motorban sikerült beállítani a szelepvezérlést, tényleg ott volt a jel a fogaskerekeken.
A Sprint motorban kicseréltem a szelepeket, de nem volt egyszerű. Az eladó megesküdött, hogy ebbe a típusba való, de hosszabb volt kb. 3 mm-el. Azt hittem, hogy a túlméret a szelep peremére vonatkozik, nem a rúd átmérőre.
Mindegy, a hosszból lereszeltem, a lyukat pedig átfúrtam. A kompresszió érezhetően jobb lett, de eleinte a motor csak légszűrő nélkül indult, vissza is fújt levegőt, kb. félóra üzem után rendeződött a helyzet. A fordulatszám megnőtt, ezt némileg ellensúlyoztam, a műanyag szabályzó villából lecsíptem pár millimétert.
Köszönöm az iránymutatást a tengely kivételére vonatkozóan, közben gyakoroltam egy rossz motoron. Még azt nem értem, hogy a fűnyíró adaptert hogyan lehet eltávolítani a tengely sérülése nélkül?
Sajnos a jónak hitt Szentkirály kapa adapter teljesen bedöglött. Alul a főtengelynél látszik, hogy a csapágy teljesen elkorrodált, de már a kapatagok sem forognak. Lövésem sincs, hogyan kell szétszedni. Van valami leírásod hozzá?
Vissza az elejére
ASTON
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2008.08.09, 19:44    Hozzászólás témája: - Hozzászólás, az előzmény idézésével

Helló Gépdoki!
Motoros fűnyírót szeretnék venni, és ha tudnál róla mondani néhány dolgot ha tudsz, az jó lenne. Briggs Quantum 35 ős használt, még kiprobálni nem tudtam, egy kicsit rosszul néz ki, meg az jelent valamit rosszat, hogy a burkolatán olajsár van.
Ha újonnan vagy használtan vennék akkor milyen típust ajálsz?
Honda vagy Briggs, vagy ezeken kívül milyet?
Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.08.09, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Papa130 írta:
Kedves Gépdoki!
Tanácsot szeretnék kérni motoros hátipermetező választása ügyében.
Több gépet nézegettem de nem igazán tudok választani.
Amire kellene: kb. 15 db gyümölcsfa közepes méret, 2 db magasabb diófa, és 10 tőke szölő. Tehát viszonylag kevés munkája lenne, de nem szeretnék valami nehéz, megbízhatatlan masinát venni.
köszönettel. Gy.

Az igazán megbízható, jó motoros háti permetezők, amelyek gyümölcsfák permetezésére is alkalmasak:
Stihl SR 420 légáramú permetező 129.900,- Ft
Honda WJR 1525 nyomáspermetező 138.000,- Ft
Honda WJR 2525 nyomáspermetező 165.600,- Ft

A közepes minőségi kategóriában az Oleo-Mac AM-190 -nek jó az ár/érték aránya (kb. 90.000,- Ft)

Ennél alacsonyabb áron már csak nagyon hobbi gépek kaphatók.

További választékot az alábbi címen találsz:

Motoros permezető gépek

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.08.09, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

mormogipapa írta:
Tisztelt Gépdoki

segítséget szeretnék kérni, Al-ko ac310716-38-as láncfűrészem van az a gondom hogy amikor vágok vele akár lábon álló akár tűzifát el erőtlenedik csak ordít de nem vágja a fát, megakad, eddig nem csinálta kölcsön volt adva most kaptam vissza azt mondja akinél volt hogy ő nem csinált vele semmit. köszönöm a segítséget

Pontosan mi akad meg? Ha nincs a fában, akkor a motor a lánccal együtt szabadon pörög? A lánc szorul meg a fában?

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.08.09, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sza Romulan!

Sajnos a Briggs is beleesett a multi áruházak csapdájába, a minél olcsóbb termék előállítása versenybe. Tudomásul kell venni, hogy a nagyáruházak többnyire olcsó termékeket árusítanak, nem jót! A kisebb teljesítményű Briggs motorok (3,5 HP 4 HP) sajnos olcsó motorok az olcsó kerti gépekre. Ezeken komolyabb javításokat elvégezni sok értelme nincs. Érdemesebb a szakkereskedésekben megbízhatóbb termékeket választani, és a nagyobb teljesítményű motorokkal szerelt gépeket választani - ezek még nem Kínában kiszülnek.
Egyébként a Briggs motorok jelző száaiből sajnos nem derülnek ki, hogy hol készülnek?

A főtengely kiszereléséhez alul a forgattyúsház-fedelet kell leszerelni. (De szerintem ezen már túl vagy. A lendkerék leszerése és a hajtókarcsavarok oldása után a főtengely kiszerelhető.

Vissza az elejére
gépdoki
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2008.08.09, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

cat írta:
Kedves Gépdoki!

Permetezőm - egyszerű, kézi pumpás Louisana tipus - felmondta a szolgálatot, nem igazán porlaszt, de a pisztolyrésznél annál inkább engedi a permetlevet. Úgy döntöttem, muszáj lesz egyet vásárolni. Egyszerre nem igazán kell több 5 l permetlénél, és fogalmam sincs, hogy melyik típust kellene megvásárolni. Tudnál benne segíteni?

Köszönöm: Cat

Kedves Cat!

Csakis olyan eszközt javasolok, amihez a későbbiekben is kapható alkatrész. A Gardena márka nagyon megbízható, és szinte tökéletes az alkatrész ellátása.
Az alábbi címen találsz 5 literes nyomáspermetezőt:

Gardena 874 kézi permetező

Vissza az elejére
Papa130
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2008.08.04, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gépdoki!
Tanácsot szeretnék kérni motoros hátipermetező választása ügyében.
Több gépet nézegettem de nem igazán tudok választani.
Amire kellene: kb. 15 db gyümölcsfa közepes méret, 2 db magasabb diófa, és 10 tőke szölő. Tehát viszonylag kevés munkája lenne, de nem szeretnék valami nehéz, megbízhatatlan masinát venni.
köszönettel. Gy.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban